Ehliyet Sınıfları

AnasayfaEhliyet Sınıfları

A1 ehliyet, A2 ehliyet, B sınıfı ehliyet tarzı ehliyet sınıfları 2019 hakkındaki bütün ayrıntılar aşağıda belirttiğimiz gibi;

M: M sınıfı sürücü belgesi 2, 3 ya da 4 tekerlekli motorlu bisikletleri (moped) kullanan sürücülere verilir.

A Sınıfı Ehliyetler;

A1: Silindir hacmi 125 cm³, gücü 11 KW ve gücünün toplam ağırlığına oranı 0.1’i geçmeyen sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli ve gücü 15 KW’ı geçmeyen üç tekerlekli motosiklet kullananlar icin verilir.

A2: Bu sınıftaki ehliyetler ise gücü 35 KW’ı geçmeyen ve gücünün toplam ağırlığı 0.2’yi geçmeyen sepetli ya da sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ve gücü 15 KW’yi geçmeyen üç tekerlekli motosiklet kullananlar için verilir.

A: Bu sınıftaki sürücü belgesi sepetli ya da sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ve gücü 15 KW’ı geçen üç tekerlekli motosiklet kullananlar için verilir.

B Sınıfı Ehliyetler
B1: Net motor gücü 15 KW ve net ağırlığı 400 kg, yük taşımacılığı için ise net ağırlığı 550 kg’ı geçmeyen 4 tekerlekli motosiklet kullananlar için verilir.

B: Otomobil ve kamyonet kullanacak olan sürücüler için geçerlidir. Fakat bu sınıftaki ehliyet sahipleri 4250 kg’ı geçmeyen birleşik araçları da kullanabilirler.

BE: B sınıfı ehliyetle kullanılan araçlara takılan ve yük ağırlığı 3500 kg’ı geçmeyen römork veya yarı römorklü birleşik araçlar için geçerlidir.

C Sınıfı Ehliyetler
C1: Azami yük ağırlığı 3500 kg üzerinde bulunan ve 7500 kg’ı geçmeyen kamyon ve çekici gibi araçlar için geçerlidir.

C1E: C1 sınıfı ehliyete sahip kişilerin kullandığı ve azami yük ağırlığı 750 kg’ı geçen römork ya da romorklardan oluşan ve katar ağırlığı 12000 kg’ı geçmeyen, B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olanların ise 3500 kg geçen ve katar ağırlığı 12000 kg’ı geçmeyen römork veya römorklardan oluşan araç kullanıcıları için geçerlidir.

C: Kamyon ya da çekici kullanıcılar için geçerlidir.

CE: C sınıfı sürücü belgesine sahip olup, bu sınıftaki araçlara takılan ve ağırlığı 750 kg’ı geçen römork ve yarı römork araçlar için verilir.

D Sınıfı Ehliyetler
D1: Minibüs kullanacak sürücüler için verilir.

D1E: D1 sürücü belgesi ile kullanılan araçlara takılan ve azami ağırlığı 750 kg’ı geçen römorklü araç kullanıcıları için verilir.

D: Otobüs ve minibüs kullanacak sürücüler için geçerlidir.

DE: D sınıfı sürücü belgesine sahip ve D sınıfı kapsamındaki 750 kg2ı geçen römorklü araç kullanıcıları için verilir.

Diğer Ehliyet Sınıfları
F: Lastik tekerlekli traktör kullanıcılar için geçerlidir.

G: İş makinesi türüne giren motorlu araç kullanıcıları için geçerlidir.

K: K sınıfı sürücü belgesi ise araç kullanmayı öğrenen sürücü adaylarına eğitim ve sınav süresince verilir.

image
https://www.bakirkoyehliyetkursu.com/wp-content/themes/imperio/
https://www.bakirkoyehliyetkursu.com/
#10b9b9
style1
paged
Yükleniyor...
/home/ehliyetbak/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
off
off